THE POMERANIAN CLUB OF SOUTH WALES                        

Click here to edit subtitle

                              CH. Show Results Oct 2013

JUDGE : ASTRID OGILVIE (PAKOV)

DOG CC AND BIS : SOFFIE'S ICE MAN (IMP DNK)

RES DOG CC: KIMIMELA'S CISCO KID JW

BITCH CC AND RBIS : CABANA CARNIVAL AT NYELLASTOCK

RES BITCH CC: CH. LIREVA'S HELL AND BLACK JW

BEST DOG PUPPY AND BPIS: TUTTSCLUMP TOY SOLDIER

BEST BITCH PUPPY: ROSTELLAR RED SPARKLER

BEST VETERAN: CH.KEISYL TINKERBELL BY ABBEYLEIGH

VETERAN DOG 3 (1ABS)

1. BENLEASE ACE OF SPADES AT POMSTAR, SH CM

2. PLAYALONG DANCING WOLF

MPD 5 (1ABS)

1. ROSTELLAR BILIJEESAMARTY

2. BUMBLECORN THE GAMBLER AT TRENARWYN

3. SUEACRES BLACK SWAN

4. ELMWAY ELEGANT EMPEROR BY PETITPOM

PD 9 (2ABS 1 W/D )

1. TUTTSCLUMP TOY SOLDIER

2. VELVET D'AMOUR NEW LOVE FROM ROSTELLAR (IMP CZE)

3.POMIROSA PETER PAN

4. MANATEK WALKING ON SUNSHINE

5. LIREVA'S SIT TAN LEE GIGGLES

JD 6 (2 ABS)

1. SYLVIDS THISTLE DO

2. VILLENELLE LET IT BE

3. FOXHUE KNIGHT OF DREAMS

4. POMIRISA STAR CHARMER

YD 8 (4ABS)

1. SYLVIDS THISTLE DO

2. BELLIVER UNEXPECTED DESTINY

3. CASAROWS MONTY PYTHON JW

4. FOXHUE KNIGHT OF DREAMS

PGD 7

1. KIMIMELA'S CISCO KID JW

2. SUEACRES UNEXPECTED KISSES JW

3. WARLEGGEN FOXMEIFYOUCAN FOR POMAJOY

4. ELMWAY PRINCE OF DARKNESS

5. POMIROSA STAR CHARMER

LD 5 (1ABS)

1. BILIJEES TRUELEE RED

2. WARLEGGEN FOXMEIFYOUCAN AT POMAJOY

3. TUTTSCLUMP ROB THE REBEL

4. GILLIPON STUART LITTLE

OD 4

1. SOFFIES ICE MAN (IMP DNK)

2. IF GB CH BELLIVER UNEXPECTED TARGET

3. CH. LIREVA'S SHORT SIT KIT

4. KELEMBRA DASH N  DESIRE

SBD 1

1. SANDCHIZE QUITE GLORIOUS

 

VB (4)

1.CH. KEISYL TINKERBELL BY ABBEYLEIGH

2. BILIJEES LILY OF THE VALLEY

3. BILIJEES SWEET HOPE

4. FOXMITCH GLAMOROUS CLEO AT JUJOHN

 

MPB 6 (1ABS)

1.ABBEYLEIGH WIND CHIME

2. BUMBLECORN'S DELTAS DAWN

3. GILLIPOM DRIVING MISS DAISY

4. KUKLA BARBIS BERENDEEVOI SLOBODI AT POMIROSA

5. SULLEWS SPECIAL EDITION

PB 6 (3ABS)

1. ROSTERLLAR RED SPARKLER

2. ABBEYLEIGH WIND CHIME

3. BILIJEES VALENTINA

JB 6 (3ABS)

1. MANATEK FIRE AND ICE

2. NYELLASTOCK TIA

3. PLAYALONG CHEROKEE

YB 4 (1ABS)

1. SIDLYN CLOWNING FOR JOY

2. NYELLASTOCK TIA

3. BOWLOU BLOND ASSASIN

PGB 8 

1.BOWLOU PIE IN THE SKY

2. SIDLYN CLOWNING FOR JOY

3. LIREVA'S THE FUTURE'S BRIGHT

4. ABBEYLEIGH ORANGINA

5. TRENARWYN TIGER HUSST FRO SHARHAZLAH

LB 7

1. CABANA CARNIVAL AT NYELLASTOCK

2. BREEZELYN LOVE AT FIRST BITE

3. POMMANIA'S SUN BLUSHED PARTI

4. BRYBETT SPECIAL AMBER AT POMAJOY

5. GILLIPOM CRYSTAL ILLUSION

OB 8 (2 ABS)

1. CH. LIREVA'S TO HELL AN BLACK JW

2. POMIROSA SWEET MAGIC

3. LIREVA'S CAST AN NET

4. NORVANIK GOLD DIGGER JW

5. BILIJEES FOGET ME NOT AT ELMWAY

SBB 3 (1ABS)

1.PARAPOM MARK OF DISTINCTION AT FOXLYN JW. Sh CM

2. BILIJEES VANILLA ICE

MEMBERS STAKES CLASS (7 4ABS)

1. BILIJEES TRUELEE RED

2. BILIJEES FORGET ME NOT AT ELMWAY

3. SULLEWS SPECIAL ADDITION

SPECIAL NFC CLASS 4-6 MTHS JUDGED IN LUNCH-BREAK

1. BILIJEES RAZMATAZ N.A.F

2. MEGATOY MONT 'T' CARLO

3. KIMIMELA'S GANGSTER OF LOVE N.A.F.

4. RETAS ROMEO

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

.

Members Area

Recent Photos

Recent Videos

1923 views - 0 comments
1837 views - 0 comments
1783 views - 0 comments
2399 views - 0 comments

Newest Members